• Camino 2019
  Camino 2019
 • II Zjazd Dzieła Kolpinga w Łebie
  II Zjazd Dzieła Kolpinga w Łebie
 • Rybackie Centrum Kultury i Formacji BOLENIEC
  Rybackie Centrum Kultury i Formacji BOLENIEC
 • Akademia miłości
  Akademia miłości
 • Biedronki
  Biedronki
 • Rodzina Kolpinga z Łeby pracuje na rzecz OWES
  Rodzina Kolpinga z Łeby pracuje na rzecz OWES

  Lokalne centrum Ekonomii Społecznej w Lęborku

Aktywni młodzi - lokalnie i globalnie

      W  miesiącu lutym w Rybackim Centrum Kultury i Formacji Boleniec odbyły się warsztaty pn.
"Świat na wyciągnięcie ręki" prowadzone przez trenera, Panią Marylę Stawrosiejko. Zajęcia dotyczące tematów o globalizacji realizowane są w ramach projektu " Aktywni młodzi - lokalnie
i globalnie" współfinansowanego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Ogólnie rzecz ujmując, zajęcia mają kształtować określone postawy obywatelskie wśród dzieci i młodzieży poprzez wzrost świadomości w zakresie zrozumienia wzajemnych powiązań między regionami na świecie.

Dzieci zapoznały się z różnorodnością flory na Ziemi. Poznały miejsca pochodzenia różnych owoców, warzyw i zbóż. Miały okazję organoleptycznie poznać owoce i przyprawy importowane do Polski z innych krajów oraz zapoznać się z wymaganiami do uprawy w wzrostu poszczególnych roślin. Dzieci bardzo chętnie wymieniały rośliny pochodzące z innych regionów świata. Wskazywały na mapie miejsca występowania roślin importowanych. Miały też okazję kosztować owoców dotąd nieznanych oraz poznały ich właściwości zdrowotne. Wspólnie przygotowano także napój imbirowo- limonkowy i zachecano do picia tego zdrowego napoju a także przygotowano sałatkę owocową.  

Animatorzy zajęć zachecali do zabawy w postaci nauki tańca afrykańskiego i belgijskiego. Były to niewątpliwie bardzo pożądane formy zabawy ruchowej, w której dzieci brały chętnie udział.

Dla miłośników zajęć plastycznych przygotowano szablony owoców i warzyw, które dzieci kolorowały i nazywały. Była burza mózgów i krzyżówki. Za udział w konkursie były nagrody w postaci zdrowych lizaków.   

Następne zajęcia już niebawem. W każdy poniedziałek odbywają się zajęcia muzyczne. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież ciekawe świata do jego poznawania i wspólnej zabawy.