Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Łebie

27. lutego 2000 roku, w pomieszczeniach Parafii św. Jakuba Apostoła w Łebie, odbyło się spotkanie założycielskie Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Łebie, na które przybył ks. Janusz Rekowski ówczesny Prezes Dzieła Kolpinga w Polsce. Podczas spotkania przyjęto statut oraz wybrano pierwszy zarząd organizacji, która wpisuje się w ponad 150. letnią tradycję katolickiej organizacji zainicjowanej przez niemieckiego kapłana i społecznika błogosławionego ks. Adolpha Kolpinga.

Chociaż zasadniczy cel Stowarzyszenia ma charakter formacyjny jego naistotniejsza działalność skupia się przede wszystkim na rozwiązywaniu problemów społecznych.

Działalność naszego Stowarzyszenia zainicjowana przez naszego proboszcza ks. Zenona Myszka rozpoczęła się od zorganizowania świetlicy środowiskowej, w której mogą znaleźć dla siebie miejsce dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Gdy w naszym środowisku ogromnym problemem było bezrobocie, w pomieszczeniach świetlicy działało biuro pośrednictwa pracy, a ponadto Stowarzyszenie organizowało finansowane przez Unię Europejską szkolenia pomagające im w znalezieniu pracy.

Dzisiaj nasza działalność koncentruje się na pracy świetlicowej, o której można przeczytać na naszej stronie internetowej.

Jeżeli bliskie są ci wartości wyrażone w celu naszego Stowarzyszenia i nie potrafisz przejść obojętnie obok problemów społecznych, które domagają się rozwiązania, zapraszamy do naszej wspólnoty Rodziny Kolpinga.

Przewodnicząca Zarządu
Irena Drywa