Ferie Boleniec 2014

W tym roku odbyły się ferie zimowe w Boleńcu.  Nie brakowało nam zabawy oraz dobrego nastroju. Dzieci wraz z Łebską młodzieżą odwiedzały chętnie Boleniec.

W pierwszym tygodniu ferii, były prowadzone dla dzieci, gry i zabawy integracyjne,  warsztaty plastyczno-artystyczne, karaoke, a także spotkanie  ze strażakami w remizie.  Dzięki tym zajęciom  dzieci oraz młodzież mogły rozwijać swoje talenty plastyczne jak i artystyczne, podczas karaoke i przygotowania do dnia Babci i  Dziadka. W dzień Strażaka udaliśmy się na spacer do Remizy, gdzie strażacy pokazali nam swój ratowniczy sprzęt, a także rzeczy potrzebne do akcji ratowniczej. Po pokazie wszystkich potrzebnych rzeczy udaliśmy się na Czarny Staw, gdzie Strażacy przygotowali dla nas pokaz ratownictwa na lodzie. Dla dzieci było to wielkim przeżyciem, na własne oczy mogły zobaczyć pokazy strażaków i uzyskać ogromną wiedzę jak zabezpieczyć się przed tragedią na lodzie. Po dobrze spędzonym dniu wróciliśmy do Boleńca na gorącą herbatkę i poczęstunek przygotowany przez rodziców.

W drugim tygodniu ferii, działo się znacznie więcej. Każdy dzień był zorganizowany w całkiem inny sposób. Dzień sportu, Gala Miss Łeba, śmieszna sesja fotograficzna, karaoke, Dzień Rycerza, czy zabawa karnawałowa dla dzieci podsumowująca Ferie 2014 sprawiły, że dzieci spędziły bardzo miły czas.

Tydzień ten był bardzo wesoły podczas dnia sportu, dzieci pod okiem Starszego Kolegi Nikodema miały półgodzinną rozgrzewkę a następnie różne konkursy, w których mogły wziąć udział. Następnie tego samego dnia dzieci wraz  z młodzieżą przygotowywały się do Gali Miss i Mistera Łeby, strój miał być przygotowywany z worków na śmieci, nakrętek, sznurków, gazet, rolek od papieru i bibuły.  Po przygotowaniu strojów była Gala gdzie zostały wybrane Trzy Miss: 1. Zuzanna Wójcicka, 2. Nadia Pero, 3. Bernadetta Gałązka,a także czwartą nagrodę uzyskała Natalka Jabłońska za przełamanie swojej nieśmiałości, niestety Misterów nie było. Następnego dnia odbyła się śmieszna sesja fotograficzna pod okiem Bernadetty, gdzie każdy był przebrany w niecodzienny strój. Ostatnim wydarzeniem ferii była zabawa karnawałowa gdzie dzieci pokazały swoje nabyte przez ostatnie dwa tygodnie umiejętności.

Dzieci oraz Młodzież nie zmarnowały wolnego czasu na siedzenie przed komputerem. Zgodnie ze słynnym mottem „nauka poprzez zabawę”, dzieci nauczyły się nie tylko wielu ciekawych rzeczy, zarówno artystycznych, jak i związanych z życiem codziennym, ale i również zbudowały nowe przyjaźnie. Każda chwila spędzona w Boleńcu pozostanie w nas na długo.  Zapraszamy w przyszłym roku.