• Camino 2019
  Camino 2019
 • II Zjazd Dzieła Kolpinga w Łebie
  II Zjazd Dzieła Kolpinga w Łebie
 • Rybackie Centrum Kultury i Formacji BOLENIEC
  Rybackie Centrum Kultury i Formacji BOLENIEC
 • Akademia miłości
  Akademia miłości
 • Biedronki
  Biedronki
 • Rodzina Kolpinga z Łeby pracuje na rzecz OWES
  Rodzina Kolpinga z Łeby pracuje na rzecz OWES

  Lokalne centrum Ekonomii Społecznej w Lęborku

Otwarcie Rybackiego Centrum Kultury i Formacji

Starosta Lęborski Wiktor Tyburski
ks. parała Józef Jakubiec - Prezes Dzieła Kolpinga w Polsce
Senator Kazimierz Kleina i Violetta Tkacz- Laskowska
Wojciech Pietruszewski i Krzysztof Orzeszko
Anhelos
Biedronki
Budynek Boelńca
Chór Echo
Wystawa o Boleńcu

W sobotę 16. listopada, o godz. 12:00 odbyło się uroczyste otwarcie Rybackiego Centrum Kultury i Formacji "Boleniec", które pełnić będzie rolę placówki kulturalnej zajmującej się integracją środowiska rybackiego oraz zachęceniem społeczeństwa do zapoznania się z kulturą i tradycją rybactwa, jak również prezentowanie lokalnego rzemiosła, sztuki i obyczajów związanymi z tym sektorem na terenie objętym Lokalna Strategią Rozwoju Obszarów Rybackich

Na oficjalne otwarcie "Boleńca" przygotowano wraz z Muzeum Pomorza Środkowego wystawę poświęconą rybakom z nad jeziora Łebskiego a szczególnie z osady Boleniec. Wystawa, którą zaprezentowali pan Senator Kazimierz Kleina oraz pani Wioletta Tkacz-Laskowska składa się z kilkudziesięciu fotografii z lat od 1930 do 1963.

Podczas otwarcia wystąpiły zespoły śpiewacze, które już znalazły swoje miejsce w Boleńcu: chór dziecięcy Biedronki, zespół młodzieżowy Anhelos oraz chór Echo. Gościnnie wystąpił także pan Wojciech Pietruszewski i Krzysztof Orzeszko z kilkoma Szantami. 

Na zakończenie gospodarze poczęstowali wszystkich zupą rybną z bułeczkami w kształcie rybek oraz własnego wyrobu ciastami.


Utrzymanie tradycji rybackich poprzez utworzenie Rybackiego Centrum Kultury i Formacji BOLENIEC“ w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”

SW11-6173-SW1100545/12

Operacja jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rybackiego.