• Camino 2019
  Camino 2019
 • II Zjazd Dzieła Kolpinga w Łebie
  II Zjazd Dzieła Kolpinga w Łebie
 • Rybackie Centrum Kultury i Formacji BOLENIEC
  Rybackie Centrum Kultury i Formacji BOLENIEC
 • Akademia miłości
  Akademia miłości
 • Biedronki
  Biedronki
 • Rodzina Kolpinga z Łeby pracuje na rzecz OWES
  Rodzina Kolpinga z Łeby pracuje na rzecz OWES

  Lokalne centrum Ekonomii Społecznej w Lęborku

Zakończenie I Bałtyckich Mistrzostw w Nordic Walking w Boleńcu

Koniec listopada w Łebie – czyli zakończenie sezonu Nordic Walking

   Wydawać by się mogło, że przełom listopada i grudnia to czas deszczów i przenikliwego, jesiennego chłodu, okres, który odstręcza aktywnych. Nic bardziej mylnego, Finał Pucharu Bałtyku w Łebie był doskonałym tego przykładem.

   Organizatorzy podczas tej imprezy zdecydowali się nie ograniczać zaledwie do samych zawodów. Stwierdzili, że Finał takiego cyklu zasługuje na odpowiednią oprawę. Tak więc powstała idea całego weekendu wypełnionego najróżniejszymi atrakcjami.

Wszystko zaczęło się w piątek (29.11), gdzie goście przybywający do hotelu Zdrowotel Łeba, mogli od razu wstąpić do specjalnie przygotowanego kasyna, „siedliska [bezpiecznego] hazardu”, gdzie nie było przegranych. Grającym towarzyszyli krupierzy, którzy na prawdziwych stołach do ruletki, black jacka i pokera prowadzili całą zabawę. Walutą były żetony, których naprzemienne zbieranie i trwonienie, sądząc po minach uczestników, stanowiło niezłą uciechę. Jednak to był dopiero początek, prawdziwa rozrywka i rywalizacja miała się dopiero zacząć.

   Pogoda w sobotę (30.11) stanowiła niewątpliwie doskonałe tło dla głównej imprezy – długo wyczekiwanych zawodów. Od samego rana niebo się tylko przejaśniało i, mimo obaw, nie spadła nawet kropla deszczu (co ciekawe zaraz po zakończeniu zmagań zaczęło mżyć). Na uwagę zasługuje też fakt, że również nie było wiatru, co w tym rejonie jest praktycznie niespotykane. I Bałtyckim Mistrzostwom Nordic Walking w Łebie patronował Marko Kantaneva (twórca nordic walking), Burmistrz Miasta Łeba – Andrzej Strzechmiński i Rada Miasta Łeba, której przedstawiciele zjawili się na imprezie, dopingowali uczestników i wręczali im medale oraz puchary. Start rozpoczął się punktualnie o godzinie 11:00 wymarszem kijkarzy idących na dłuższy – 10 kilometrowy – dystans. Organizatorzy tym razem pozytywnie zaskoczyli wszystkich inną niż dotychczas trasą, która tym razem prowadziła w stronę miasta i umożliwiała dokładne przyjrzenie się nie tylko plaży, ale również portowi i nowemu projektowi Parku Nadmorskiego. Mimo, że trasa momentami była dość zawiła, oznaczenie jej całkowicie spełniało swoją rolę, uniemożliwiając jakiekolwiek wątpliwości co do dalszego kierunku marszu. Tym razem w Łebie ścigały się 142 osoby, na które po zakończeniu całej zabawy czekał posiłek regeneracyjny, będący pełnym, dwudaniowym obiadem.

   Oficjalna dekoracja i losowanie nagród odbyły się w nowo powstałym Rybackim Centrum Kultury i Formacji Boleniec, do którego zawodników zawiozły specjalnie podstawione autokary. Podsumowując impreza ta przebiegła w nadzwyczaj pozytywnej atmosferze, której pomogła sprawna i nie przedłużająca się formuła zawodów. Zaraz po nich można było uczestniczyć (bądź tylko oglądać) kąpiel morsów, gdzie do łebskiej, stałej grupy pływaków, dołączyły dość liczne morsy gdyńskie, by wspólnie pokazać co znaczy mieć prawdziwie gorącą krew.

   Ten dzień był pełen wrażeń, a jego zwieńczeniem stała się duża, 150-osobowa impreza andrzejkowa. Co ciekawe, muzyka szybko pobudziła (nie)zmęczonych gości i momentalnie parkiet taneczny stał się zapełniony. Zabawa ta trwała niemalże do rana, a okrasa, w postaci wiecznie pełnego szwedzkiego stołu, tylko zachęcała do pozostania w sali bankietowej.

Dzień ostatni, czyli niedziela (01.12), był również bardzo istotny, gdyż wtedy właśnie odbyło się uhonorowanie zwycięzców całego cyklu Pucharu Bałtyku. To wydarzenie poprzedzone było porannym Rajdem Nordic Walking i kolejną kąpielą morsów. Ostatnia dekoracja w Pucharze Bałtyku 2013 przebiegła w atmosferze uśmiechów, podziękowań i poczucia dobrze spędzonego czasu. W tym miejscu nie było możliwości, aby ktoś się nie cieszył, docenieni zostali również uczestnicy, którzy brali udział we wszystkich ośmiu zawodach wchodzących w skład Pucharu. Szczególnym optymizmem napawa fakt, że organizatorzy już zapewnili o Pucharze Bałtyku 2014, gdzie Łeba i Zdrowotel ponownie zamykać będą cykl.

   Warto jeszcze wspomnieć, że Elżbieta Pietruszewska i Dorota Sosnowska (Zdrowotel Łeba) otrzymały nagrodę najlepszej imprezy roku 2012 wg czytelników chodzezkijami.pl za Plażowe Mistrzostwa Nordic Walking w Łebie. Zapraszamy więc za rok!