Aktywnie dla wspólnego dobra

W dniu 20 marca 2014 r. w Rybackim Centrum Kultury  i Formacji w Łebie odbyło się spotkanie caachingowo-doradcze w ramach projektu Aktywnie dla wspólnego dobra - nowa metoda wzmacniania i aktywizacji stowarzyszeń "RAZEM DO PRZODU".  W spotkaniu prowadzonym przez coacha Panią Kazimierę Prabucką z Gdańska uczestniczyła grupa członków kolpinga analizujac problem "co zrobić by zatrzymać młodych ludzi w Łebie". Nakreślono kilka obszarów w z którymi należałoby się zmierzyć aby problem nie narastał. Wśród nich najczęściej wymieniano: brak pracy adekwatnej do wykształcenia, niedostateczna oferta kulturalno-towarzyska dla młodych, brak żłobka, brak mieszkań dla młodych, brak szkół zawodowych dla dorosłych, brak zachęt dla tworzenia małych firm i rozwoju rzemiosła, mała dostępność do lekarzy specjalistów. Na spotkaniu szukano szczegółowych rozwiazań i współnie opracowywano plan łagodzenia w/w problemów.

Następne spotkanie w maju.