• Fotowoltaika
  Fotowoltaika
 • Camino 2019
  Camino 2019
 • II Zjazd Dzieła Kolpinga w Łebie
  II Zjazd Dzieła Kolpinga w Łebie
 • Rybackie Centrum Kultury i Formacji BOLENIEC
  Rybackie Centrum Kultury i Formacji BOLENIEC
 • Akademia miłości
  Akademia miłości
 • Biedronki
  Biedronki
 • Rodzina Kolpinga z Łeby pracuje na rzecz OWES
  Rodzina Kolpinga z Łeby pracuje na rzecz OWES

  Lokalne centrum Ekonomii Społecznej w Lęborku

Biedronki

 

Dzieło Kolpinga wspiera muzyczno-formacyjny projekt chórów dziecięcych pod nazwą „Biedronki”.

„Biedronki” to najprawdopodobniej największy chór dziecięcy w Polsce, a może nawet w Europie bądź na całym świecie. Tworzy go około 300 dzieci z Polski północnej. Chór cały czas się rozwija, powiększa.

„Biedronki” to nie tylko szkoła śpiewu. To sposób na życie wesołe i radosne, to sposób na zwiedzanie świata. „Biedronki” są „doskonałym przykładem na to, jak można wychowywać przez sztukę, uwrażliwiać na muzykę i piękno od najmłodszych lat, pozwalać dzieciom aktywnie wyrażać swoje emocje”.

21 września 2010 podczas uroczystości związanych z nadaniem imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkole Podstawowej w Osieku, Ryszard Rynkowski – znany piosenkarz, kompozytor i pianista powiedział „Wspaniały Chór Biedronki”.

Od 1991 roku chór występował w różnych miejscowościach w Polsce i Europie, i nadal aktywnie koncertuje w szkołach, kościołach, domach kultury, na festynach itd. Do tej pory wydał pięć płyt kompaktowych. Najważniejszym wydarzeniem w dotychczasowej historii chóru było spotkanie z Janem Pawłem II podczas Audiencji Generalnej na Placu Świętego Piotra w Watykanie, 20 czerwca 2001 roku. Podczas audiencji chór dał 45-minutowy koncert wykonując piosenki w różnych językach.

„Biedronki” brały udział w kilku programach telewizyjnych oraz w licznych audycjach radiowych.

Chór działa w kilku oddziałach, w różnych miejscowościach. Poszczególne grupy funkcjonują niezależnie, ale w każdej chwili gotowe są do wspólnych występów. „Biedronki” działają w miastach i na wsiach, przy parafiach i w szkołach. Wspólnie spędzają wakacje i ferie zimowe, bawią się na zabawach i dyskotekach. Taki chór może działać praktycznie w każdej miejscowości (wszystkich chętnych do założenia kolejnego oddziału prosimy o kontakt z pośrednictwem strony www.biedronki.info.pl).

W Łebie próby odbywają się w Boleńcu w każdy poniedziałek o godz. 16:00. Zapraszamy!

 

Biedronki ćwiczą w Boleńcu

Biedronki ćwiczą w Boleńcu

Biedronki pod kierunkiem Klaudi Gałązka ćwiczą w Boleńcu. Nowe podesty sceniczne. Ogrzewana sala o powierzchni ponad 250 metrów ale przede wszystkim entuzjazm uczestników sprawia, że zapału nie brakuje nikomu. W najbliższą niedzielę Biedronki będą obchodzić swoją 8 rocznicę urodzin. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 12:30 i na spotkanie po Mszy św. w Boleńcu.

Poprzednia 1 Następna