• Camino 2019
  Camino 2019
 • II Zjazd Dzieła Kolpinga w Łebie
  II Zjazd Dzieła Kolpinga w Łebie
 • Rybackie Centrum Kultury i Formacji BOLENIEC
  Rybackie Centrum Kultury i Formacji BOLENIEC
 • Akademia miłości
  Akademia miłości
 • Biedronki
  Biedronki
 • Rodzina Kolpinga z Łeby pracuje na rzecz OWES
  Rodzina Kolpinga z Łeby pracuje na rzecz OWES

  Lokalne centrum Ekonomii Społecznej w Lęborku

Camino 2019

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Łebie zaprasza
Wydarzenia Kaszubskiego Camino 2019:

Od 2009 roku Parafia św. Jakuba Apostoła w Łebie oraz Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Łebie organizuje wydarzenie pod nazwą „Kaszubskie camino”. Początkowo była to tylko pielgrzymka Kaszubów do św. Jakuba Apostoła, którego relikwie znajdują się w nowo budowanym kościele pod wezwaniem patrona pielgrzymów.
   Od 2014 roku wraz z Dziełem Kolpinga Diecezji Pelplińskiej oraz z Międzynarodowym Centrum Dialogu Międzykulturowego i Międzyreligijnego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie organizuje debaty naukowe z cyklu „Pogranicza”, których tematyka koncentruje się wokół współczesnej problematyki kulturowo-społecznej. Dotąd rozmawialiśmy o kulturotwórczej roli parafii, o sacrum i profanum w kulturze i polityce, o współczesnym dialogowaniu, a także o naszym stosunku do Europy.
   W tym roku temat debaty brzmi: „Od tożsamości do patriotyzmu”.
   Debata odbywa się w Rybackim Centrum Kultury i Formacji BOLENIEC w Łebie (Aleja św. Jakuba Apostoła 25) i jest dostępna dla wszystkich chętnych. W tym roku odbędzie się w sobotę 14.09.2019 w godz. 9:30 – 15:00.

 

Debaty można posłuchać pod adresem: http://4stream.pl:18350/listen.pls